Avokádová pomazánka

podle Lukáš Svoboda

Když si připravuji snídani, tak velmi často sahám po mém milovaném zralém avokádu. Mou nejoblíbenější kombinací je avokádo s cherry rajčátky na celozrnném chlebu. Pokud mám ráno čas a snídani si mohu vychutnat, ráda si k avokádu umíchám ještě vajíčka na másle s pažitkou a tím tak začíná můj dokonalý den. 

Pomazánka z avokáda
Avokádová pomazánka

Avokádová pomazánka

Avokádová pomazánka

Když si připravuji snídani, tak velmi často sahám po mém milovaném zralém avokádu. Mou nejoblíbenější kombinací je avokádo s cherry rajčátky na celozrnném chlebu. Pokud mám ráno čas a snídani si mohu vychutnat, ráda si k avokádu umíchám ještě vajíčka na másle s pažitkou a tím tak začíná můj dokonalý den. Chuťovky Avokádo, pomazánka, chuťovka, párty, jednohubky European Vytisknout
Porce: 2 Doba přípravy:
Nutriční hodnoty – kalorie – tuk
Hodnocení 5.0/5
( 2 hlasů )

INGREDIENCE

  • 1 zralé avokádo 
  • Šťáva z půlky citronu 
  • Hrst cherry rajčat 
  • Čajová lžička oleje
  • Sůl
  • Pepř
  • 4 plátky žitného chleba
  • Pokud si k snídani dáte míchaná vajíčka jako já, tak budete potřebovat vajíčka, máslo, sůl a čerstvou pažitku 

POSTUP

Avokádo rozkrojíme podélně. Pozor, kdo dělá avokádo poprvé, tak uprostřed je veliká pecka. Tu odstraníme pomocí ostrého nože. (Ač to nevypadá, tak pecka z avokáda je ostrá, tak při odstraňování buďte opatrní). Pomocí polévkové lžíce avokádo vyloupneme ze slupky a dáme do misky. 

Vyloupnuté avokádo pomocí vidličky pořádně rozmačkáme, přidáme sůl, pepř, olej a citronovou šťávu. 

Nakrájíme si cherry rajčátka na malé kostičky a přidáme k rozmačkanému avokádu, promícháme a můžeme podávat.

Pokud si budete dělat míchaná vajíčka:

Připravíme si rendlík – nejlépe takový, na kterým se nám vajíčka nebudou přichytávat a rozpustíme si malou kostičku másla.

Rozklepneme si určitý počet vajec do rendlíku, osolíme a mícháme.

Vždy když se mi vajíčka začnou přichytávat, stáhnu z plotny, míchám mimo ni. Až vajíčka rozmíchám, tak zase vrátím na plotnu a takhle to dělám až do doby, kdy mám v rendlíku krémová vajíčka, která na závěr posypu čerstvou pažitkou. 

Dobrou chuť,

M.

Příprava avokádové pomazánky

Mohlo by se Vám také líbit

Zanechte komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas. Rozumím