Domácí fleky

podle Lukáš Svoboda

Tohle je naprostá paráda! Těsto se skládá ze tří surovin a i když doma nemáte strojek na těstoviny jako já, tak flíčky zvládnete bez větších problému hezky doma sami. Už si je po vyzkoušení receptu stejně nikdy v obchodě kupovat nebudete! To vám garantuji.

Domácí fleky

Domácí fleky

Domácí fleky

Tohle je naprostá paráda! Těsto se skládá ze tří surovin a i když doma nemáte strojek na těstoviny jako já, tak flíčky zvládnete bez větších problému hezky doma sami. Už si je po vyzkoušení receptu stejně nikdy v obchodě kupovat nebudete! To vám garantuji. Hlavní chody Domácí fleky European Vytisknout
Porce: 4 Doba přípravy: Doba vaření:
Nutriční hodnoty – kalorie – tuk
Hodnocení 4.0/5
( 16 hlasů )

INGREDIENCE

  • 500 – 550g hrubé mouky (+mouka na podsypání)
  • 2 větší vajíčka
  • Čtvrt hrníčku vodu (toto množství je ale velmi individuální) 

POSTUP

Do větší mísy si dáme mouku, do které rozklepneme vajíčka a pomocí vidličky je zapracujeme do mouky. Postupně budeme přidávat pár kapek vody a budeme míchat.

Těsto se nám začne pomalu hezky pojit. Od téhle chvíle už bude zapotřebí si sundat všechny prstýnky, náramky a hodinky, protože do práce zapojíme samotné ruce a začneme těsto hnětat.

Pokud se těsto rozpadá, přidáme vodu, pokud je těsto moc řídké, přidáme mouku. Až když máme těsto hezky spojené a drží hezky tvar, nelepí se, tak si ho rozdělíme na menší části, které budeme na válu válet.

Těsto vyválíme na opravdu tenký plát, který nakrájíme na dlouhé nudle a z nudlí si nakrájíme tak 2cm flíčky. Každý si najde svůj styl krájení fleků. Poprvé vám to půjde pomalu, ale jakmile se do toho dostanete, tak fleky máte než řeknete švec.

Doba vaření flíčků po vložení do vroucí vody je cca 3-4 minuty podle tloušťky, kterou vytvoříte.

Přeji vám dobrou chuť, 
M. 

Ingredience a příprava domácích fleků

Ingredience na domácí fleky
Smíchané ingredience na domácí fleky
Těsto na domácí fleky
Těsto na domácí fleky
Rozválené těsto na domácí fleky
Poružky z těsta na domácí fleky
Poružky z těsta na domácí fleky
Nakrájené těsto na domácí fleky
Domácí flíčky

Půjdete i po vyzkoušení tohoto receptu pro fleky do obchodu?

Mohlo by se Vám také líbit

1 Komentář

Hasmaniova 27 července, 2022 - 2:29 pm

Super také dělám, je to úplně jiná chuť i když mi dcery oponují, že ty babiččiny nudle z obchodu jsou stejné…oro mne ne a ještě ten oytlík stojí už 50.-kč…s pozdravem Hasmanová a ať se vám daří….😍

Odpovědět

Zanechte komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas. Rozumím