Meruňková zmrzlina s pomerančem

podle Lukáš Svoboda

Ta vedra jsou úmorná, ale k létu samozřejmě neodmyslitelně patří. Jenom kdyby jsme měli šanci se každý den ochladit v moři nebo v bazénu s koktejlem v ruce. To hold jako studenti a pracující lidé nemůžeme, tak si to ochlazení musíme vychutnávat v podobě zmrzlinek. Já jednu takovou připravila z domácích meruněk od mého milovaného dědečka.

Meruňková zmrzlina s pomerančem

Meruňková zmrzlina s pomerančem

Meruňková zmrzlina s pomerančem

Ta vedra jsou úmorná, ale k létu samozřejmě neodmyslitelně patří. Jenom kdyby jsme měli šanci se každý den ochladit v moři nebo v bazénu s koktejlem v ruce. To hold jako studenti a pracující lidé nemůžeme, tak si to ochlazení musíme vychutnávat v podobě zmrzlinek. Já jednu takovou připravila z domácích meruněk od mého milovaného dědečka. Dezerty zmrzlina, meruňková zmrzlina, osvěžení, léto, domácí zmrzlina European Vytisknout
Porce: 6 Doba přípravy:
Nutriční hodnoty – kalorie – tuk
Hodnocení 5.0/5
( 2 hlasů )

INGREDIENCE

  • 400g domácích meruněk
  • 1 větší pomeranč (šťáva z něj)
  • 1 lžíce medu
  • Nádoby na zmrzlinu 

POSTUP

Meruňky si podélně rozpůlíme a vyndáme pecky. Poté je umyjeme a překrojíme na menší kousky. Dáme do mixéru. Vymačkáme šťávu z jednoho pomeranče a přilijeme ji do mixéru k meruňkám.

Pokud máte raději sladké zmrzlinky přidejte lžíci medu. Pokud kyselejší jako já, nechte vyniknout chuť meruněk a pomeranče.

Začneme meruňky mixovat, trvá to přibližně 3 minutky. Směs ochutnáme a pokud se nám zdá skvělá, nalijeme ji do mističek na zmrzlinu a vložíme do mrazáku.

Necháme 4 hodiny zamrazit a pak už si jenom vychutnáváme ledové osvěžení.

Dobrou chuť,

M.

Ingredience na domácí meruňkovou zmrzlinu

Ingredience na meruňkovou zmrzlinu
Meruňky a pomeranč na domácí zmrzlinu
Rozmixované přísady na domácí meruňkovou zmrzlinu s pomerančem
Meruňková zmrzlina s pomerančem

Budeme rádi, když nám napíšete, jak vás naše domácí meruňková zmrzlina s pomerančem osvěžila.

Mohlo by se Vám také líbit

Zanechte komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas. Rozumím