Pěna s vajíčky

podle Lukáš Svoboda

Už jednoduše nevíme co máme stále v tomto slunečném počasí vařit. Doma dokážeme sníst pouze studená a rychlá jídla, kde nemusíme zapínat troubu a ani plotnu. Vlastně nejraději by jsme pořád jedli naše domácí zmrzky, ale zásoby už se nám tenčí. Tak odlehčuji naše oblíbená jídla, jako je například tahle úžasná vajíčková pomazánka. 

Vajíčková pěna

Vajíčková pěna

Pěna s vajíčky

Už jednoduše nevíme co máme stále v tomto slunečném počasí vařit. Doma dokážeme sníst pouze studená a rychlá jídla, kde nemusíme zapínat troubu a ani plotnu. Vlastně nejraději by jsme pořád jedli naše domácí zmrzky, ale zásoby už se nám tenčí. Tak odlehčuji naše oblíbená jídla, jako je například tahle úžasná vajíčková pomazánka. Chuťovky pomazánka, pěna, vajíčka European Vytisknout
Porce: 4 Doba přípravy: Doba vaření:
Nutriční hodnoty – kalorie – tuk
Hodnocení 5.0/5
( 1 hlasů )

INGREDIENCE

  • 1 kostka lučiny
  • 1 vanička tvarohu
  • 7 vajec
  • Sůl
  • Hrst pažitky

POSTUP

Nejprve si uvaříme vajíčka. Vložíme je do hrnce se studenou vodou. Až když se nám vajíčka budou vařit, odpočítáme si 7 minut a budeme mít perfektně udělaná vejce, která pak vložíme pod proud studené vody, aby jsme zastavili vaření a hlavně aby se nám vajíčka hezky loupala.

Dvě uvářená vajíčka si dáme stranou! Nezapomenout. 😊

Ve vyšší misce si smícháme tvaroh spolu s lučinou. Až když vajíčka budou vychladlá, oloupeme je a dáme do misky s tvarohem a lučinou. Pomocí tyčového mixéru směs rozmixujeme a dochutíme solí. Vznikne nám krásně hladká pěna.

Oloupeme zbylá dvě vajíčka, která pomocí krájítka na brambory nakrájíme na malé kostičky. Vajíčka zamícháme opatrně do naší pěny, přidáme nakrájenou pažitku a podáváme na žitném chlebu.

Dobrou chuť,

M.

Ingredience a příprava vajíčkové pěny

Ingredience na vajíčkovou pěnu
Připravené suroviny na vajíčkovou pomazánku
Rozmixovaná vajíčková pěna
Odlehčená vajíčková pomazánka
Vajíčková pěna

Jak Vám chutnala naše odlehčená verze vajíčkové pomazánky resp. pěny?

Mohlo by se Vám také líbit

Zanechte komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas. Rozumím