Salát s kuřetem a slaninou

podle Lukáš Svoboda

Tento salát přezdívám jako salátem co dům dal. Je tak jednoduchý, že se snad i maličko stydím vám ho na blog dát. Nic méně přesně tyto rychlé recepty ke mě jednoduše patří. Když jsem dostala od svého dědečka domácí hlávkový salát, tak večeře byla vymyšlena. Tak šup do lednice, vyndat všechny pochoutky a vytvořte si salát co dům dal. 

Salát s kuřetem a slaninou

Salát s kuřetem a slaninou

Salát s kuřetem a slaninou

Tento salát přezdívám jako salátem co dům dal. Je tak jednoduchý, že se snad i maličko stydím vám ho na blog dát. Nic méně přesně tyto rychlé recepty ke mě jednoduše patří. Když jsem dostala od svého dědečka domácí hlávkový salát, tak večeře byla vymyšlena. Tak šup do lednice, vyndat všechny pochoutky a vytvořte si salát co dům dal. Hlavní chody salát, kuře, slanina, zelenina European Vytisknout
Doba přípravy: Doba vaření:
Nutriční hodnoty – kalorie – tuk
Hodnocení 5.0/5
( 2 hlasů )

INGREDIENCE

  • 1 hlava hlávkového salátu (samozřejmě, že můžete použít např. římský – ale já měla od dědečka domácí hlávkový)
  • 100g anglické slaniny
  • 3 kuřecí prsa
  • Parmazán dle chuti
  • Rajčátka
  • Domácí majonéza (na majonézu přidám recept brzy)
  • Sůl
  • Pepř
  • Trochu oleje na pánev pod kuře

POSTUP

Nejprve jsem se pustila do hlávkového salátu. Otrhala jsem všechny listy, zbavila ho košťálu a natrhala jsem ho na menší kousky.  Kousky salátu jsem si přendala do cedníku a pořádně ho oprala. Jelikož nemám odstředivku na salát, snažila jsem se listy salátu osušit utěrkou. 

Dále jsem si nakrájela na menší kousky slaninu, rajčátka, kuře (které jsem omyla a zbavila se částí, které se mi nelíbí), a pomocí škrabky na brambory jsem si připravila hobliny parmazánu.

Osmažila jsem si na trošce oleje slaninu, samotná slanina pustí dost svého tuku. Mezitím jsem si osolila a opepřila kuře, které jsem opekla na výpeku ze slaniny.

Až když jsem měla vše hotové, tak jsem si do velké mísy nasypala osušený salát, rajčátka a domácí majonézu, vše jsem spolu promíchala.

Salát jsem si rozdělila do dvou talířů. Na salát jsem si dala kousky kuřete, opečenou slaninu a završila jsem to hoblinami parmazánu. 

Dobrou rychlou chuť,
M.

Ingredience na salát s kuřetem a slaninou

Ingredience na salát s kuřetem a slaninou
Nakrájené ingredience na salát s kuřetem a slaninou
Ingredience na salát, opečená slanina
Opečená slanina a maso na salát

Napište nám, jak vám salátek s kuřetem a slaninou chutnal.

Mohlo by se Vám také líbit

Zanechte komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas. Rozumím