Výlet na Pancíř

podle Lukáš Svoboda
4/5

Celkové hodnocení

Vhodné pro děti

Nevhodné pro invalidy

3 hodiny

Časová náročnost

12 km

Vzdálenost

Parkování přímo pod lanovkou​

Celková náročnost
60%

170 km

od Prahy

9:00 - 16:00

Provozní doba areálu

Sport

Koloběžky, cyklistika, pěší tůra

150 Kč

Oběd v restauraci Pancíř

9:30 - 18:00

Provozní doba restaurace Pancíř

V létě roku 2019 jsme se vydali na slunný výlet do severní části Šumavy. Naším cílem byla hora Pancíř, která se nachází nedaleko Železné Rudy a od Prahy je vzdálená přibližně 170 km.

Jako dopravní prostředek jsme zvolili auto – našeho nesmrtelného Yaríska, který nás doprovází na většině výletů. Zaparkovali jsme přímo pod lanovkou na Pancíř v obci Špičák. Velmi jednoduše se do obce dostanete také vlakem – konkrétně přímým rychlíkem z Hlavního nádraží v Praze, jehož cesta trvá 3 hodiny a 15 minut. Po vystoupení z vlaku ve stanici Špičák stačí zamířit rovně podél kolejí a držet se červené turistické značky. Po 1-2 minutách dorazíte k hlavní silnici, za kterou už v kopci uvidíte spodní stanici lanovky na Pancíř.

Jednosedačková lanovka na Pancíř je v provozu mezi 9. a 16. hodinou v cca půlhodinových intervalech. Rozdělena je na dva úseky. Během cesty nahoru lze krásně pozorovat měnící se přírodu se stoupající nadmořskou výškou. V poslední části se Vám naskytne nádherný výhled na Šumavská pohoří.

Ceny

Lanovka na Pancíř
Zapůjčení koloběžek na Pancíři

Na hoře Pancíř můžete navštívit místní restauraci. Jedná se o klasickou horskou restauraci, kde za běžný oběd zaplatíte kolem 150 Kč. Dnes už je to možná více. Součástí restaurace je také hotel a především rozhledna, jejíž výhledy uchvátí nejednoho milovníka přírody a hor.

Máte rádi adrenalin, nebo se chcete podívat na Černé či Čertovo jezera? Za malý poplatek (ve srovnání s jinými areály) si můžete zapůjčit koloběžku a sjet na ní celou horu. Zvolit můžete z několika tras. Tu naši jsme vyznačili na mapě, kterou naleznete na konci této stránky. Po cestě je možné osvěžit se zmrzlinou či jiným občerstvením. Pokud nechcete jet pouze z kopce a trochu si také zasportovat, můžete na koloběžce pokračovat až k Černému jezeru. Jedná se o největší ledovcové jezero na Šumavě a zároveň i největší jezero v České republice. A co víc – pohled na toto jezero je opravdu nádherný…

My se z Černého jezera vrátili zpět k železniční zastávce Špičák, kde jsme vrátili vypůjčené koloběžky. 

Zájemci však mohou výlet zakončit ještě výšlapem či výjezdem lanovkou k rozhledně Špičák nebo procházkou k Čertovu jezeru. My jsme si to schovali na příště. 🙂 

Celkově hodnotíme tento výlet velmi pozitivně – krásná příroda, málo lidí, zážitek na koloběžkách a rozumné ceny. Jak se líbil Pancíř a jeho okolí Vám? Napište nám do komentářů.

Zanechte komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas. Rozumím